2.2018
2.2018
Традиційно, коли компанія хоче замовити для себе веб-сайт, вона думає “просто про веб-сайт”, на якому буде розташовано максимальний об’єм інформації про фірму. Проте інтернет давно вийшов з фази магазин «все для всіх». Гнучкий підхід до цілей веб сайту та до сегментації цільової аудиторії суттєво покращує загальний ефект від веб-ресурсу.
Найчастіше веб-студії створюють прості прайси, в яких ситуація спрощується до максимуму і вам потрібно вибрати між варіантом лендінг (тобто односторінковий сайт), корпоративний (тобто багатосторінковий сайт), інтернет-магазином і нестандартним проектом. Це звісно спрощує прийняття рішення бо показує цінові діапазони, але по факту, відводить замовника від важливого питання – який саме веб-сайт йому насправді потрібний. Вид веб-сайту – це в першу чергу контент і його подача, відшліфована дизайном та функціоналом під обрану ЦА.
Звісно це питання набагато складніше і про нього можна не думати, якщо вас не цікавить результат. Щоб спростити вибір варіантів веб-сайтів ми підготували для вас перелік цікавих можливостей реалізації функціоналу на базі популярної CMS WordPress. Ця CMS (content management system) займає значну ринкову долю за рахунок продуманості, функціональності, підтримки та великого набору плагінів розширення функціоналу.
Хоча WordPress розроблявся як інструмент для ведення персонального блогу, він розвинувся в солідну систему яка дає широкі можливості для кастомізації та побудови крупних проектів (таких як NFL, CNN, TechCrunch, TED).
Отже, що можна зробити з вашим веб-сайтом на WordPress?
Це можливість існує з 2010 року. Multisite – це спосіб перетворити свій веб-сайт на мережу сайтів. Кожний з цих сайтів буде виконувати окремі визначені функції, що дуже важливо з точки зору UX/UI.
Такими спеціалізованими сайтами можуть бути форуми, магазини, блоги. Ці частини можуть мати різний дизайн, щоб відвідувач міг легко їх розрізнити. Один з ваших працівників може стати супер-адміністратором і контролювати всі сторінки мережі ваших веб-сайтів.
При використанні цієї функції потрібно буде дотримуватися WordPress-кодексу, щоб коректно запустити вашу інформаційну мережу.
Multisite не найкращий вибір, якщо ми ведете особистий блог або портфоліо. Але з цією можливістю ви можете створити щось на кшталт The University of Maine.
Вам потрібна своя соціальна мережа, вашим споживачам є що розказати один одному? Не відпускайте своїх клієнтів до Цукерберга, очолюйте їх самостійно! Зробити це просто за допомогою плагіну BuddyPress.
BuddyPress надає можливість реєструватися користувачам, створювати профілі, постити повідомлення. Користувачі будуть спілкуватися з вами і між собою, це чудовий спосіб будувати лояльні, довготривалі стосунки з клієнтами. Якщо базового функціоналу BuddyPress вам буде замало то можна вибрати з поміж 330 плагінів які підлаштують його під ваші потреби.
До речі, BuddyPress – безкоштовний. А якщо він вас не влаштує то можна буде використати WP Symposium.
Ведення форуму – чудовий спосіб будувати ком’юніті вашого бренду. Для створення форуму всередині вашого сайту існує плагін bbPress. Цей плагін працює і в режимі мультисайт.
Для WP є багато подібних плагінів, і якщо вас не влаштовує bbPress, можна скористатися:
CM Answers – цей варіант форуму має безкоштовну і платну версію. Дозволяє логінитися через соцмережі, завантажувати файли, а також розміщати шорткоди та має інтеграцію з коментарями.
AnsPress – ще один варіант дискусійної платформи. Ви можете голосувати за питання та відповіді, редагувати та відмічати коментарі. Також недавно додано сторінки категорій, тегів, окремі категорії, бали та заміна тем оформлення.
Forum Engine – сучасний адаптивний дизайн. Може бути розміщений як окремий форум або як субдомен. Крім дизайну, цікавий можливістю відслідковувати пости і логіном через соцмережі.
При запуску нового сайту варто думати про безпеку. Хоча загалом всі знають про злами сайтів та різних захищених систем, але більшість власників сайтів не задумуються, що і їхній сайт може стати ціллю зловмисників. Проте якщо поглянути на статистику – а це 30 000 нових сайтів щодня, то стає зрозуміло, що небезпека зовсім не перебільшена. І це не сірі та чорні сайти, а цілком нормальні бізнес рішення.
Що робити?
Кожен веб-сайт потребує професійного обслуговування та поточного моніторингу. Для початку варто регулярно оновлювати версію самої CMS, а також встановлених плагінів. А крім базових речей, вам у допомозі може стати плагін iThemes Security (стара назва Better WP Security).
Що робить цей плагін:
Ще один варіант – плагін WordPress All in One Security & Firewall. Цей безкоштовний плагін має функції захисту акаунтів користувачів, входу в систему та реєстрації, бази даних до доступу до файлів. Також є «чорний список» та фаєрвол.
Що таке шорткоди? Це короткі блоки програмного коду (HTML). Вони потрібні для заміни довгих повторюваних частин сторінки і можуть бути інтегровані у будь-якому місці на вашому сайті. Це, наприклад, додавання кнопок соцмереж, або код Google Adsense. Сильною стороною шорткодів є те, що вони додають функціонал конкретним сторінкам і при їх застосуванні використання html/css мінімізоване та уніфіковане.
Для управління шорткодами можна використати плагін WPExplorer Symple Shortcodes, який зокрема містить шорткоди для соцмереж, відгуків, перемикачів, таблиці цін та колонки.
Ще один варіант – WordPress Shortcodes. Цей безкоштовний плагін містить 26 шорткодів, редактор для них та шаблон.
Ваш веб-сайт легко може стати справжнім інтернет-магазином. Щоб підняти монетизацію вашого сайту на нову висоту можна скористатися плагіном WooCommerce. Цей плагін забезпечує вам можливість розпочати продажі та відслідковувати відгуки замовників. Цей плагін «з коробки» має підключення до PayPal Standard (приймає платежі по кредитних картах та PayPal), BACS і Cash on Delivery. По суті, це продумане рішення яке враховує всі потреби електронної комерції, навіть ті, про які ви ще не подумали.
Якщо ви не любите старий добрий WooCommerce, то можете скористатися іншими достойними e-commerce плагінами – наприклад, iThemes Exchange, MarketPress та eCommerce Product Catalog.
Можливо, вам цікаво мати веб-сайт з реєстрацією членства? Це легко зробити якщо придбати і встановити PrivateContent, UserPro, Magic Members або Membership. Кожен з цих плагінів дозволяє надавати своїм відвідувачам ексклюзивний контент за визначену вами суму. У кожного з плагінів є свої особливості і варто розібратися з ними до встановлення. Проте, є і безкоштовний WP-Members.
Найважливіше питання – як перетворити ваших відвідувачів у членів клубу? За допомогою лендінга. Плагін WordPress Landing Pages надає вам можливість моніторити та відслідковувати коефіцієнти конверсії, запускати багатоваріантні спліт-тести (А/В) та покращувати активність потенційних клієнтів.
Ну і звичайно маючи лендінг-сторінку варто пропонувати реєстрацію на вашому сайті за допомогою контактної форми. Gravity Forms – одне з найкращих рішень для цього класу задач. Цей плагін легко інтегрується не тільки з популярним Mailchimp, а й з PayPal, Stripe, FreshBooks, та Aweber.
Це звучить дивно але ви дійсно можете клонувати теми. У чому вигода клонування тем? Клонування є зручним при конвертації старої WP теми або інтеграції у існуючий веб-сайт. Здійснити це можна використовуючи плагін ThemeMatcher.
Цей плагін дуже простий у роботі. Заповніть поле адреси сайту який ви хочете клонувати, встановіть макет і ThemeMatcher забезпечить все решта. Він потурбується про всі коди, зображення та таблиці стилів. Плагін запакує всю цінну інформацію у zip файл теми. Це швидкий та дешевий спосіб клонувати тему або сайт.
Є також теми, які є клонами таких специфічних сайтів, як, наприклад, Pinterest. Це iPin Pro. Ця тема не просто візуально схожа, але і соціальні функції у неї аналогічні. Ця продумана тема може стати корисною всім, хто поширює якісні зображення.
WordPress може стати для вас інструментом для керування проектами, створюючи календарі та відкладені статті. Один з найкращих плагінів у цій царині SP Project & Document Manager. Цей плагін дає можливість упорядковувати, завантажувати, поширювати та відслідковувати файли.
TaskFreak! допоможе управляти задачами. Цей плагін забезпечує створення та делегування задач, а також прогрес у їх виконанні.
Плагін Freelancer – це рішення для управління проектами та клієнтами. Він забезпечує менеджмент задач, панель управління проектом, приєднання файлів, календар та сторінку клієнтських описів.
Orbis та Easy Project – ще один набір плагінів для керування проектами та стосунками з клієнтами.
Можливо, ваш бізнес будується на галереях ваших попередніх робіт? І тут WordPress стане вам у пригоді. Плагін NextGEN Gallery дозволить перетворити ваш сайт у галерею зображень. Ви зможете не лише завантажувати зображення, але й контролювати їх розмір, стиль, переходи та ефект лайтбоксу. Галереї можуть відображатися як в режимі слайдшоу, так і як галерея мініатюр.
Photo Gallery – ще один плагін для галерей фотографій або зображень. З ним ви можете створювати мініатюри, набори, слайдшоу, компактні та розширені альбоми та галереї у стилі блогу.
Кожна шанована фірма шукає працівників. Не суттєво, ви агенція по працевлаштуванню чи просто підприємець, ви можете використати WordPress у якості інструменту керування вакансіями. WPJobBoard – один з кращих плагінів у своєму класі для керування вакансіями.
Він обладнаний пошуковиком (фільтром), який може звузити вибір вакансії по типу, категорії та часу. Також можливо створити налаштовувані заявки по вакансіях та профілі роботодавців. Крім того є віджети які спрощую взаємодію з сайтом, наприклад кнопка «використати Linkedin».
Це простий але потужний плагін інтегрований з PayPal і працює в будь-якій темі оформлення. А, можливо, для вас будуть зручнішими інші теми з управління вакансіями – Jobify, Jobera, WPJobus, JobEngine та Suburbs.
При підготовці використано матеріали сайту searchenginejournal.com.