6.2016
6.2016
Дизайн веб-сайту часто можна трактувати як розробку інтерфейсу, який дозволяє ефективно взаємодіяти із контентом. Створюючи інтерфейс сайту, варто орієнтуватися на те, як будуть взаємодіяти з ним потенційні користувачі. Щоб він був зручним для відвідувачів, достатньо використати декілька встановлених правил.
Найчастіше складну систему самовираження дизайнера відвідувачі не розуміють і масово йдуть із сайту.
Тобто складний, перевантажений інтерфейс безглуздий і нерентабельний. Тому потрібно чітко уявляти собі цілі відвідувачів. Щоб дізнатися, що саме необхідно, команда займається плануванням, адже визначити цілі досить важко: ні опитування, ні статистика не дають повної картини.
Визначтеся з головними функціями сайту і зробіть наголос на них. Безліч кнопок і посилань на екрані може збити відвідувача з пантелику. Звідси випливає наступне правило: інтерфейс сайту не призначений для виконання сторонніх завдань. Варто пам’ятати, що користувачі навряд чи будуть читати всі тексти та переглядати всі зображення, як би вам цього не хотілося. Тому потрібно детально спроектувати карту сайту, продумати систему перехресних посилань.
Іміджеві сайти та сайти-візитки відвідує невелика кількість людей, але аудиторія тут найбільш вдячна і цільова. Сайти-портали користуються більшою популярністю, однак їхня аудиторія більш різноманітна. Тому варто продумувати інтерфейс відповідно до типу ресурсу. На популярних сайтах має бути максимально ефективне управління: просте, швидке і зручне, тоді як іміджеві сайти можуть мати більш оригінальний інтерфейс, який може навіть залучити відвідувача в деяку гру, проте завжди з перших же слів відвідувач повинен розуміти, куди потрапив і що може тут знайти.
Інтерфейс сайту безпосередньо впливає на те, наскільки швидко та легко відвідувач знайде необхідну інформацію та чи захоче повернутись на сайт.