23

8.2016

Як зменшити показник відмов

Показник відмов (Bounce Rate) – це показник відвідувань, під час яких було переглянуто не більше однієї сторінки, тобто коли відвідувач залишив сайт зі «сторінки входу» (цільової сторінки). Найкраще про всі елементи продумати на етапі створення сайту, однак удосконалити його ніколи не пізно.


Релевантна (відповідна) інформація

Контент сторінки повинен чітко відповідати змісту, заголовку та ключовим словам вашого рекламного оголошення (банера) або інформації, за якою генерується SEO-трафік (метатеги).

Перенасичення ключовими словами

Відзначено, що користувачів дратує необхідність читати текст, в якому неодноразово використовуються одні й ті ж ключові слова або фрази (особливо, якщо при цьому текст не містить корисної інформації).

Час завантаження сторінки

У вас не більше 5 секунд, щоб представити погляду відвідувача основну частину вмісту своєї пропозиції. Чим довше сторінка буде завантажуватися, тим менше на ній залишиться відвідувачів.

Розсилка про UX. Веде Джон Філліпс, канадський UI-дизайнер, засновник фотожурналу Contrastly.

Рівень юзабіліті

Показник відмов буде високим, якщо:

  • на сторінці важко зорієнтуватися, відсутня чітка структура (зображення, посилання і текст розташовані нелогічно),
  • для перегляду сторінки потрібна велика кількість «прокручувань»,
  • лід-форма або елемент call-to-action (кнопка) розташовані в нижній частині сторінки і не видні користувачеві,
  • присутність великої кількості зовнішніх посилань (для переходу на інші сторінки сайту),
  • на сторінці відсутній чіткий заклик до дії.

Удосконалення дизайну

Кольорові рішення, шрифти, ілюстрації та макет сторінки в цілому визначають візуальне враження від сайту. Постарайтеся «не відлякувати» користувача дизайном. Уникайте поєднання надмірно яскравих і дисгармонійних кольорів. Намагайтеся звести до мінімуму кількість анімованих елементів, які можуть відволікати відвідувача від основної мети. Не використовуйте анімовані елементи, які заміняють або прямують за курсором відвідувача, музику, яка починає грати в момент, коли відвідувач потрапляє на сторінку, «спливаючі вікна» та будь-які інші елементи дизайну, які перебувають поза контролем відвідувачів і можуть їх дратувати.

Зверніть увагу, як елементи реалізовані на вашому ресурсі та чи здатні вони зацікавати та затримати користувача.