1

10.2019

В чому різниця у поняттях Бренд, Торгова марка і Товарний знак?

Наші замовники часто губляться у поняттях бренду, торгової марки та торгового знаку. 

У сучасному маркетингу використовується три різні терміни: Бренд, Торгова марка і Товарний знак. Ми спробуємо розібрати базові відмінності між ними, щоб ви могли використовувати їх в правильному контексті.

Сьогодні торговельні мережі насичені величезною кількістю товарів. Часто ми несвідомо обираємо продукцію, реагуючи на яскраві етикетки і задуми маркетологів. Що впливає на наш вибір при купівлі будь яких товарів чи послуг?

Торгова марка

Цей термін в маркетингу являє собою сукупність певних властивостей, асоціацій, візуальних образів, які дозволяють товару виділятися на ринку серед конкурентів. Весь процес брендингу починається зі створення торгової марки продукту. Вона, як правило є точкою старту для ваших наступних кроків у процесі брендингу.

Торгова марка виникає в момент, коли ви придумали унікальну назву для свого товару, розробили дизайн продукту, створили фірмовий стиль, придумали слоган, тощо. Ваш товар може бути абсолютно неунікальним і не відрізнятися за своїми характеристиками від конкуруючих продуктів. Але в той момент, коли ви створили власну назву, візуальне оформлення товару, і надали йому певний імідж – відбулось створення вашої Торгової марки.

Товарний знак

Товарним знаком є ​​зареєстрована торгова марка, яка має принаймі одного власника. Іншими словами, товарний знак – це паспорт що засвідчує офіційну реєстрацію торгової марки чи бренду і його основна функція – це  юридичний захист. Товарний знак говорить про те, що така торгова марка існує, вона є інтелектуальною власністю приватної особи або компанії. 

Існує кілька варіантів реєстрації торгової марки, тобто можна зареєструвати словесний, візуальний або комбінований товарний знак. Чим більше варіантів реєстрації ви зробили, тим більшим захистом володіє ваш товарний знак. Будь який логотип є товарним знаком, але якщо ви просто намалювали логотип, але не провели його реєстрацію, то ваш товарний знак ніяк не захищений від копіювання.

Бренд

Бренд відрізняється від торгової марки тим, що він є одночасно торговою маркою, проте не кожна торгова марка здатна стати брендом. Торгові марки перетворюються в бренд тільки в тому випадку, коли комунікація та емоційний зв’язок «товар-покупець» є набагато сильнішою, ніж у конкурентів і лише після того, як Торгова марка завоює популярність на ринку.

Коли ми говоримо про поняття Бренд, то підсвідомо розуміємо, що це різна сукупність уявлень, образів, асоціацій та емоцій, викликаних у споживачів досвідом використання конкретних продуктів. 

Бренд у великій мірі є психологічним атрибутом та сумою всіх ментальних зв’язків, які утворюються між покупцями і власниками бренду.

Також Брендом називають інтелектуальну частину товару, що визначає його популярність. Люди часто не замислюються над тим, чому вони вибирають саме цей товар. Найчастіше вибір відбувається, коли покупець підсвідомо опирається на свій досвід, враження інших людей, рекламу, упаковку і загальноприйняту думку.

Маркетологи вважають, що якщо більше ніж 20% покупців при рівнозначних ринкових пропозиціях обирають саме ваш товар, то його цілком можна вважати брендом.

Бренд має велике значення для споживача з трьох основних причин: він знижує ризики, збільшує задоволення від покупки та володіння продуктом, а також спрощує процес вибору. Розберемо деякі вигоди бренду для споживача докладніше:

Зниження ризиків при купівлі.

Купуючи відомі бренди, споживач менше ризикує, ніж купуючи товари від невідомої торгової марки чи виробника. Основні види ризиків – це функціональні, фінансові та психологічні. Купуючи бренд, споживач задовольняє не тільки свої базові потреби у функціональних характеристиках продукту, але також отримує можливість задовольнити соціальні і психологічні потреби.

Спрощення вибору.

Сильний бренд виділяється серед безлічі товарів і скорочує час на пошук і придбання необхідного продукту. В епоху розвинутих ринків і посиленої конкуренції, споживач відчуває дискомфорт від численної кількості нових товарів. Відомий бренд дозволяє споживачу спростити процес вибору та затрачений на це час.

Бар’єри входу на ринок.

Наявність сильних торгових марок у визначеному сегменті – є високим бар’єром для нових компаній, що бажають увійти на ринок з новими продуктами. Сильні бренди та торгові марки вже володіють високим рівнем обізнаності і лояльністю покупців. Тому для виводу нових товарів буде потрібно інвестувати суттєві ресурси для того, щоб завоювати увагу клієнтів.

Бажаєте створити власний Бренд, але не знаєте, з чого почати? 

Ми завжди починаємо проект із заповнення бріфу та консалтингу: визначення цілей, моніторинг конкурентів, уточнення позиціонування вашого бізнесу, формування УТП, тощо. Після цього  фахівці команди Goldweb Solutions допоможуть створити для вас змістовне та ефективне візуальне рішення, а маркетологи розроблять стратегію просування вашого бізнесу, стартапу чи продукту.

Якщо вам потрібна допомога у розробці унікальної та ефективної торгової марки – ми будемо раді обговорити з вами це завдання.

Детальніше прочитати про послуги брендінгу від команди Goldweb Solutions.