23

9.2018

18 вдалих слоганів для послуг та товарів

Цікавий факт: людина може не пам’ятати, про що була реклама, вона може навіть не згадати, як називається рекламований товар, але буде пам’ятати слоган. Прикладом є наступні 18 слоганів всесвітньо відомих компаній – легкі для сприйняття та розуміння.


NIKE: JUST DO IT (ПРОСТО ЗРОБИ ЦЕ)

Послання Nike моментально знаходить відгук. Бренд став чимось більшим, ніж звичайним продавцем спортивного одягу і взуття, він почав формувати свідомість. Він надихає, вселяє в споживачів впевненість, що зовсім необов’язково бути професійним спортсменом, щоб тримати себе в формі та долати перешкоди. Якщо ти хочеш зробити це – просто зроби! Але агентство Kennedy + Weiden, яке є автором цього гасла, навіть не підозрювало про майбутній успіх Nike. Раніше бренд випускав продукцію тільки для марафонців. Але слоган «Просто зроби це» дозволив йому розширити аудиторію. Це ще раз доводить, що деяким компаніям потрібен час на створення слогану, який би передавав послання бренду і знаходив відгук серед цільової аудиторії.

APPLE: THINK DIFFERENT (ДУМАЙ ІНАКШЕ)

Вперше цей слоган з’явився в рекламі Apple «Here’s to the Crazy Ones, Think Different», присвяченій знаменитим мрійникам, які кинули виклик системі та змогли змінити світ. Фраза є сміливою відповіддю на кампанію IBM «Think IBM» (Думай IBM). Незабаром після цього слоган «Думай інакше» став з’являтися у всій рекламі Apple, хоча на той момент бренд не випускав інноваційні продукти. Але несподівано люди почали розуміти, що продукти Apple – не просто комп’ютери, вони були потужними та простими у використанні. Завдяки цьому будь-який користувач може відчути себе знавцем інновацій.

Згідно з виданням Forbes, в рік запуску реклами ціни на акції Apple виросли в три рази. І хоча з того часу слоган відправлений на пенсію, користувачі Apple досі відносять себе до тих, хто думає інакше.

DOLLAR SHAVE CLUB: SHAVE TIME. SHAVE MONEY (ЧАС ГОЛІННЯ. ЧАС ЕКОНОМИТИ)

Dollar Shave Club відмінно розбирається в маркетингу та рекламі. Їх слоган «Shave Time. Shave Money» – відмінний показник професіоналізму. У цьому короткому слогані знайшли відображення відразу дві цінності, які пропонує бренд: ціну та зручність. До того ж гра слів (shave – голитися використовується замість save – економити) повністю відповідає стилю компанії.

L’ORÉAL: BECAUSE YOU’RE WORTH IT (АДЖЕ ВИ ЦЬОГО ВАРТІ)

Кому не хочеться бути гідним чогось? В L’Oréal знають, що жінки використовують косметику, щоб бути більш привабливими, бажаними та гідними. У слогані не говориться про продукти компанії, в ньому йдеться про спосіб життя, який ці продукти можуть подарувати. Завдяки своєму посланню L’Oréal змогли вийти за рамки звичного розуміння косметики.

CALIFORNIA MILK PROCESSOR BOARD: GOT MILK? (Є МОЛОКО?)

Багато знайомі з кампанією Got Milk?, але не всі знають, що вона була запущена асоціацією виробників коров’ячого молока California Milk Processor Board (CMPB). Вона стала відповіддю на зростаючу популярність фаст-фуду та газованих напоїв. CMPB закликали людей пити молоко, щоб вести більш здоровий спосіб життя. Кампанія дійсно змогла оживити цей «нудний» класичний продукт.

Просте запитання «Got milk?» розміщувався на фотографіях знаменитостей, тварин і дітей з «вусами» від молока з 2003 по 2014, ставши найтривалішою рекламною кампанією за всю історію. CMPB не ставили перед собою завдання просунути бренд, вони хотіли спонукати людей пити більше молока. І два простих слова допомогли їм в цьому.

MASTERCARD: THERE ARE SOME THINGS MONEY CAN NOT BUY. FOR EVERYTHING ELSE, THERE’S MASTERCARD (Є РЕЧІ, ЯКІ НЕ МОЖНА КУПИТИ. ДЛЯ РЕШТИ Є MASTERCARD)

Слоган MasterCard з двох пропозицій був створений в 1997 році, він був використаний в видатній рекламній кампанії, запущеній в 98 країнах на 46 мовах. Найпершою рекламою в рамках цієї кампанії стала історія батька та сина, які разом йдуть на бейсбол: батько платить за квитки, їжу та м’яч з автографом, але розмова між ними безцінна. Після нього кампанія стала по-справжньому вірусною, причому задовго до появи соціальних мереж.

У чому секрет кампанії MasterCard? Кожен ролик викликає емоційну реакцію в аудиторії. Кожне відео пробуджує в глядача приємні спогади або почуття. Ностальгія – це дуже потужний маркетинговий інструмент.

BMW: THE ULTIMATE DRIVING MACHINE (ПОВНИЙ ДРАЙВ)

BMW продає автомобілі по всьому світу, але в Північній Америці бренд відомий під слоганом «The Ultimate Driving Machine». Створений він був в 1970-х агентством Ammirati & Puris і був орієнтований на «бебі бумерів», які почали заробляти власні гроші, і були готові їх витратити на бажані речі. А що краще демонструє статус, як не купівля автомобіля класу преміум? Цим слоганом бренд хотів підкреслити той факт, що BMW – це автомобілі, від водіння яких захоплює дух. В його основі – емоційний посил, за який споживачі були готові заплатити більше.

TESCO: EVERY LITTLE HELPS (КОЖНА ДРІБНИЦЯ ВАЖЛИВА)

«Every Little Helps» – слоган, який можна розуміти по-різному. Він досить гнучкий, щоб відповідати всім головним месиджам Tesco. Він може стосуватисьдо цінності, якості, сервісу і навіть відповідальному ставленню до навколишнього середовища.

M&M’s: MELTS IN YOUR MOUTH, NOT IN YOUR HANDS (ТАНЕ В РОТІ, А НЕ В РУКАХ)

Зрозуміти ціннісну пропозицію цього бренду зовсім нескладно. Чим один вид шоколаду може відрізнятися від іншого? M&M’s змогли виділити свій продукт на фоні конкурентів – їх шоколад не тане в руках.

DE BEERS: A DIAMOND IS FOREVER (ДІАМАНТИ НАЗАВЖДИ)

По суті, діаманти коштують як мінімум на 50% менше, ніж ви платите за них в ювелірному магазині. Так чому ж вони стали символом багатства? Все завдяки приголомшливій маркетингової стратегії від агентства N.W. Ayer, розробленої на початку 1900-х для De Beers.

Культова фраза «Діаманти назавжди» почала з’являтися в кожній рекламі De Beers з 1948 року, а в 1999 AdAge назвали її найкращим слоганом століття. Його основний посил: діаманти, як і ваші стосунки, вічні. Що, крім усього іншого, зупинило споживачів від масової перепродажу діамантів, а значить і зниження їх вартості. Геніальний хід!

AUDI: VORSPRUNG DURCH TECHNIK (ТЕХНІЧНА ПЕРЕВАГА)

«Vorsprung durch technik» – був основним слоганом Audi по всьому світу з 1971. Audio 80 (B1 series) з’явилися через рік в 1972: ці автомобілі з новими технічними характеристиками стали відмінним відображенням слогана. І до цього часу слоган «Vorsprung durch technik» є актуальний для бренду Audi.

DUNKIN’ DONUTS: AMERICA RUNS ON DUNKIN (АМЕРИКА ПРАЦЮЄ НА DUNKIN)

У квітні 2006 Dunkin’ Donuts запустили найбільшу мультимільйонну кампанію під слоганом «America Runs on Dunkin». В її центрі ідея про те, що кава з Dunkin’ Donuts допомагає зайнятим американцям заряджатися енергією на ходу. Кампанія стала своєрідним святом життя і розповсюдила ідею про те, що всі заняття американців обов’язково повинні супроводжуватися споживанням Dunkin Donuts.

MCDONALD’S: I’M LOVIN’ IT (ОСЬ ЩО Я ЛЮБЛЮ)

Кампанія «I’m Lovin’ It» була запущена в 2003 і зберегла свою актуальність. Це відмінний приклад слогана, який має підтримку серед цільової аудиторії. Їжа в McDonald’s не є їжею для здорового харчування, але її смак дійсно багато хто любить.

THE NEW YORK TIMES: ALL THE NEWS THAT’S FIT TO PRINT (ВСІ НОВИНИ, ЯКІ МОЖНА НАДРУКУВАТИ)

Слоган був створений в кінці 1890-х і став відповіддю іншим видавцям, які заробляли тільки на сенсації. The New York Times, навпаки, фокусувалися на важливих фактах та історіях, які навчали читачів чомусь новому. Завдяки слогану газету стали вважати надійним джерелом інформації.

GENERAL ELECTRIC: IMAGINATION AT WORK (УЯВА В ДІЇ)

Нинішній слоган General Electric відображає внутрішню культуру компанії та її власне уявлення про бренд. Уява надихає людей на створення всіх необхідних умов для процвітання. Цим і займається General Electric.

VERIZON: CAN YOU HEAR ME NOW? GOOD. (ТЕПЕР МЕНЕ ЧУТИ? ДОБРЕ)

Ще один приклад бренду, який створив актуальний для аудиторії слоган. Компанія Verizon була заснована в 1983, з цього часу вона конкурує з іншими телефонними компаніями, такими, як AT & T і T-Mobile. Але що робить її особливою? Може, у них не кращі опції, але скористатися їх зв’язком ви зможете будь-де.

STATE FARM: LIKE A GOOD NEIGHBOR, STATE FARM IS THERE (ЯК ХОРОШИЙ СУСІД, STATE FARM ЗАВЖДИ ПОРУЧ)

У страхової компанії State Farm є кілька слоганів, але цей найбільш знаменитий. Він відображає ціннісну пропозицію бренду: співтовариство понад усе. Завдяки цьому слогану State Farm перестає бути в очах споживача величезною бюрократичною компанією, а пробуджує в них дружні почуття.

MAYBELLINE: MAYBE SHE’S BORN WITH IT. MAYBE IT’S MAYBELLINE (МОЖЕ, ВОНА НАРОДИЛАСЯ З ЦИМ. МОЖЕ, ЦЕ МЕЙБЕЛЛІН)

Перший слоган Maybelline був створений в 1990-і роки і став одним із найвідоміших у всьому світі. Він дає жінкам почуття впевненості в собі. Адже косметика бренду може зробити її схожою на модель з глянцевого журналу. Компанія змінила слоган на «Make IT Happen» в 2016, надихаючи тим самим жінок висловлювати розуміння краси по-своєму. Проте, попередній девіз не втрачає своєї актуальності.

Створюйте власні слогани, які дозволять вам досягати успіху!

Якщо вам потрібна допомога у розробці унікального, вдалого та ефективного слогану для вашого бізнесу – ми будемо раді обговорити з вами це завдання.

Прочитати про відмінності у поняттях Бренд, Торгова марка та Торговий знак ви можете у наступній статті.