9.2016
9.2016
Віджети стали настільки популярними, що без них важко уявити сучасний сайт.
До них відносяться:
Якщо колись подібні «фішки» доводилося робити самим розробникам при створенні сайту, то тепер є маса готових рішень, які можна впровадити на будь-який ресурс за кілька годин і при мінімальних витратах.
По суті, розміщення віджетів має допомогти власнику сайту вирішити два завдання – поліпшити юзабіліті та підвищити конверсію. Але, як показує практика, деякі з них здатні як позитивно позначитися на роботі сайту, так і нашкодити.
Онлайн-консультант – це чат в режимі реального часу з гнучкими налаштуваннями та аналітикою (наприклад, Jivosite, Redhelper, Livetex і ін.).
Він допомагає встановити контакт з користувачами, які може й потребують допомоги консультанта, але не хочуть дзвонити в компанію. Такі люди є: одні побоюються давати телефон через можливий «спам» дзвінками, іншим незручно розмовляти в робочий час, а третім просто лінь відірватися від комп’ютера
У цьому сенсі чат – комфортне для відвідувача середовище, де він може оперативно провести консультації з фахівцем. А для бізнесу – це можливість підштовхнути користувача до покупки та зібрати базу контактів.
Розробники подібних сервісів запевняють – конверсія в продажу при використанні онлайн-консультанта збільшиться на 20-50%. Але на практиці це відбувається далеко не завжди.
По-перше, далеко не кожному сайту потрібен онлайн-консультант.
Ще рік тому слова «Я тут! Готовий допомогти! » лунали мало не з кожного сайту, ледь користувач встиг зайти на нього.
Сьогодні захоплення онлайн-консультантами, яке почалося з інтернет-магазинів, не так кидається в очі.
Багато успішних інтернет-магазинів зробили ставку на поліпшення юзабіліті та наповнення сайту корисним контентом, щоб кожен користувач міг без зусиль знайти необхідний товар та інформацію про нього без додаткової допомоги. Звичайно, деякі з них використовують онлайн-консультанти в форматі служби підтримки. Але потреба в такому функціоналі на сайтах, де товари для покупця прості й зрозумілі, поступово відпадає.
Інша справа – сайти зі складною специфікою товарів або послугами – медклініки, консалтингові агентства, промислове обладнання та інші сфери, в яких звичайному користувачеві складно зорієнтуватися. У цих випадках наявність онлайн-консультанта корисно, й своєчасно надана допомога здатна підвищити лояльність та підштовхнути покупця до угоди.
По-друге, важливою є реалізація міні-програм на сайті
Встановити віджет технічно нескладно. Куди складніше вмонтувати його таким чином, щоб він допомагав продавати, а не відлякував користувачів. Ось кілька рекомендацій з практики.
По-третє, навіть ідеально вбудований і налаштований онлайн-консультант не буде приносити користі, якщо оператор некомпетентний або відсутній на робочому місці.
Реалізація віджета зворотного дзвінка (callback-віджета) може бути різною:
Такий функціонал допомагає звернутися до потенційного покупця практично моментально. Користувачеві всього лише потрібно ввести номер телефону в запропоновану системою форму, і через 25-50 секунд оператор передзвонить.
Для власника сайту конверсія в дзвінок має велику цінність, ніж звернення до чату, хоча б тому, що дозволяє відразу отримати контакти користувача. А далі вже справа за оператором і його навичками продажів.
«Розумні» сервіси можна використовувати як інструмент утримання відвідувачів на сайті. У момент, коли людина хоче закрити вкладку, система видасть виринаюче вікно і спробує випросити номер телефону.
Що стосується конверсії, то вона, в залежності від тематики бізнесу, типу віджета та його налаштувань, буде сильно відрізнятися. Розробники популярного в Росії сервісу зворотного дзвінка CallBackHunter обіцяють до 125% збільшення дзвінків з сайту.
При цьому, власники сайтів відзначають – заявок на дзвінки не так багато; вони є, однак поведінкові показники на сайті починають просідати. Причина найчастіше криється в невмілій реалізації міні-програм на ресурсі.
Основна помилки при використанні сервісів зворотного дзвінка – агресивні налаштування показу виринаючого вікна, які заважають користувачеві самостійно вивчити пропозицію і нерідко стає причиною відходу з сайту.
Кілька рекомендацій, як зменшити дратівливий ефект callback-віджетів
Такий віджет являє собою блок з кнопками різних соціальних мереж (код для вставки можна згенерувати за допомогою AddThis, Share42, конструктора блоку «Поділитися» від «Яндекса» та ін.). З його допомогою користувачі можуть розшарювати інформацію про товари або послуги в «ВКонтакте», Facebook, Twitter, Google+ та інших сервісах.
З плюсів такого функціоналу – можливість без додаткових вкладень рекламувати свої товари / послуги в соціальних мережах і залучати додаткову аудиторію. Але й тут є свої тонкощі.
Якщо високі показники лайків і репости можуть позитивно позначитися на конверсії та показують, що на вашому сайті є життя, то низькі змушують користувачів сумніватися в якості товарів та авторитетності магазину. В останньому випадку можна залишити тільки функціонал розшарювання, а лічильники приховати.
Такі віджети іноді розміщують, щоб придбати соціальні посилання, які в деяких тематиках можуть впливати на результати ранжирування. Але зрозуміло, якщо користувачі не будуть расшарювати сторінки вашого сайту, то й ніяких соціальних сигналів отримати не вдасться.
Вирішуючи, встановлювати соціальні віджети чи ні, враховуйте особливості своєї цільової аудиторії. Наприклад, ювелірні прикраси, брендовий одяг, гаджети та інші статусні товари користувачі з задоволенням лайкають, репостять і коментують, чого не скажеш про будматеріали, промислове обладнання т. п. Якщо вірусний маркетинг для просування продукції не застосувується, ми рекомендуємо не використовувати на товарних картках соціальні кнопки.
Якщо ви хочете дійсно поліпшити свій сайт, до підбору віджетів і їх реалізації на сайті потрібно підходити розумно, а не підкоряючись моді та прикладам конкурентів. Для початку подумайте, а чи потрібен цей функціонал вашій цільовій аудиторії? Якщо так – тестуйте, оптимізуйте, і знову тестуйте, шукайте нові формати спілкування з користувачами, не обмежуючись базовими налаштуванням.
Тільки так можна вичавити з віджетів максимум користі.