3.2018
3.2018
У першій частині статті Юзабіліті вашого сайту ми розповіли вам 10 класних способів як покращити юзабіліті вашого сайту. І сьогодні ми продовжимо ділитись інформацією. Поїхали!
Збільште контраст головного CTA, щоб виділити його по відношенню до решти змісту сторінки. За допомогою налаштування глибини можна зробити щоб об’єкт був ближче або далі, за допомогою відтінків світліше або темніше. А ще кнопку можна пофарбувати яскравим кольором. Різниця між CTA і вмістом решти сторінки повинна бути помітною.
Щоб зробити свій посил більш особистим, розкажіть про місце походження продукту. Згадайте країну, регіон або місто – так користувачі будуть сприймати вас більш доброзичливо. А ще згадка про міста часто підвищує в очах людей цінність і якість продукту.
Чим більше полів ви просите заповнити при реєстрації або замовленні, тим вищий ризик, що користувач плюне на цю справу. Не всі друкують з однаковою швидкістю, і для когось заповнення 10 полів у формі – справжнє випробування. А якщо людина зайшла з мобільного… Переконайтеся, що вам дійсно потрібні всі ці поля у формі, і приберіть зайві.
Кожне меню, що випадає ховає можливі дії. Якщо вони важливі, то не приховуйте їх, а винесіть на чільне місце. Залиште випадаючі меню для налаштувань, які нескладно передбачити і які не вимагають нових знань. Не використовуйте у контекстному меню дії, які користувачі будуть повторювати багато разів.
«Помилкові підвали» – вбивці конверсії. Якщо користувач бачить, що блок закінчився і продовження, швидше за все, не буде, він не буде перевіряти, чи є ще щось на два скролла нижче. Заповнюйте порожні місця і візуально показуйте, що сторінка продовжується.
Зайві посилання відвернуть від самого важливого: кожен клік по них збільшує ймовірність, що користувач просто не повернеться. Пам’ятайте: чим менше посилань, тим ближче клієнт до заповітної кнопки CTA.
Майже в будь-якому інтерфейсі є елементи, які можуть мати різний стан. Лист прочитаний або не прочитаний, податок сплачений або не сплачено. Покажіть користувачу, в якому стані елемент зараз. Так люди зрозуміють, що робити або не робити далі.
Є дві кнопки: «Заощаджуйте» і «Підпишіться». Безумовно, клікабельність першої буде вище. У кнопки з підпискою немає яскраво вираженої користі або вигоди, а сам процес вимагає часу і зусиль. А раптом далі довга форма? Кнопки, що пояснюють вигоди, повинні бути більш клікабельні.
Спробуйте створювати елементи інтерфейсу, з якими користувач може безпосередньо працювати. Покажіть, що дані можна редагувати або перетворювати в поле для введення. Так ви зменшите кількість кроків, які потрібно зробити до очікуваної дії.
Спробуйте залишати поля введення прямо на посадковій сторінці – поєднайте їх з реєстрацією або зробіть поп-ап вікно. Так користувачеві потрібно буде робити менше рухів, і збільшаться шанси, що він все-таки зробить те, за чим прийшов. Звичайно ж, цю пораду легше застосовувати, якщо ви вже скоротили форми.
У відповідь на дії користувача елементи сторінки змінюються, рухаються, ховаються. Якщо дія відбулася миттєво, можна просто не збагнути, що взагалі сталося. Використовуйте плавні анімації. Але не перестарайтеся: якщо клієнт часто бачить ну дуууууууже повільні виїжджання вікон, то це дратує. Штучні затримки заважають, коли потрібно щось зробити швидко.